Pomysł BABIŃCA rodził się od dawna w naszych dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą od zawsze i na zawsze, kobiecych głowach. Koncepcja, której główną siłą byłoby gromadzenie pod jednym dachem różnych pod każdym względem, wspaniałych kobiet, jest doskonale znana i praktykowana od tysiącleci. Nie ma naszym zdaniem niczego bardziej inspirującego, energetycznego i dającego siłę do pokonywania codziennych trudności niż skoncentrowana, pozytywna kobieca energia. To jest siła. To jest życie. To są nasze korzenie. Chcemy zaproponować powrót do tych korzeni, które od wieków dają nam siłę i energię.

 

Zapraszamy do udziału w weekendowych wyjazdach na Podlasie, adresowanych do kobiet w każdym wieku. Chcemy gościć matki, córki, siostry, babcie. Wspólnie będziemy gotować, zbierać zioła, robić przetwory, produkować lawendowe cacka, kremy, kosmetyki, ziołowe mikstury... Co tylko nam się zamarzy! :-) Taki weekend pozwoli oderwać się od żmudnej, trudnej, zapędzonej codzienności, ciągłego pośpiechu, hałasu i zanieczyszczenia. W podlaskim zaciszu można będzie odnaleźć wspomnienie beztroskiego błogostanu dzieciństwa, urok nicnierobienia, zachwyt obserwowania natury i radość bycia jej częścią. Motywem przewodnim każdego weekendu będą warsztaty o wybranej tematyce. Najważniejsza będzie jednak możliwość czerpania pełnymi garściami ze zgromadzonej pod jednym dachem, skondensowanej pozytywnej kobiecej energii.

 

Warsztaty poprowadzą miejscowe Wspaniałe Kobiety - Ania i Agnieszka. Dobre wróżki, ziołowe czarodziejki, strażniczki dawnych receptur, skarbnice wiedzy o otaczającym nas świecie.

 

Proponujemy trzy różne warianty weekendów: kulinarny, kosmetyczny i lawendowy. Szczegółowy program znajduje się pod odpowiednimi kaflami na stronie głównej BABIŃCA. Dodatkowym atutem naszej oferty jest miejsce, w którym odbywają się kobiece weekendy: to ciepłe, przyjazne i niezwykle gościnne gospodarstwo agroturystyczne - STANICA KRESOWA (www.stanicakresowa.pl) Stanica łączy w sobie klimat XVII wiecznych dworów polskich, rozrzuconych po kresach ówczesnej Rzeczpospolitej, z zaletami współczesnych standardów wypoczynku. Tereny otaczające Stanicę są idealnym miejscem do spacerów, wycieczek pieszych i konnych. W gospodarstwie panuje domowa, swojska atmosfera połączona z polską gościnnością. To miejsce, gdzie można znaleźć niepowtarzalny spokój i wyciszenie, spędzić czas w hamaku z książką, pobyć ze zwierzętami, których w Stanicy jest całe mnóstwo, popatrzeć na cuda przyrody. To miejsce, gdzie nie działają telefony komórkowe ani internet - i to jest naprawdę wspaniałe!

 
Our website is protected by DMC Firewall!